دانلود برنامه شاد | روش نصب اپلیکیشن شاد مدارس

دانلود برنامه شاد و روش نصب اپلیکیشن شاد مدارس

دانلود برنامه شاد و روش نصب اپلیکیشن شاد مدارس

به دلیل گسترش بیماری کرونا آموزش و پرورش برای این که بتواند محیطی ایمن و اختصاصی برای دانش آموزان و معلمان ایجاد کند اپلیکیشن شاد را بمنظور آموزش از راه دور طراحی کرد.

با ایجاد پیام رسان اختصاصی آموزش و پرورش با عنوان نرم افزار شاد، بسیاری از مدیران و معلمان و دانش آموزان که با محیط این نرم افزار آشنایی ندارند می توانند این برنامه را نصب و از آن استفاده کنند.

در ادامه لینک دانلود این نرم افزار ارائه شده است .

لینک مستقیم دانلود نرم افزار شاد

نسخه تحت وب نرم افزار شاد

 

دانلود اپلیکیشن شاد درسی

با توجه به ضرورت برقراری سریع رابطه معلم و دانش آموز در محیطی مطمئن، اختصاصی با مدیریت و مالکیت وزارت متبوع در دستور کار قرار گرفت و با هماهنگی اپراتور اول و تلاش شبانه روزی جمع زیادی از متخصصین در گام اول پلت فرم اختصاصی آموزش و پرورش با نام جدید و اختصاری شاد (شبکه آموزش دانش آموزی) ایجاد و در مرحله بهره برداری قرار گرفته است .

 

راهنمای نصب و ورود به نرم افزار شاد درسی

در اینجا چگونگی نصب نرم افزار شاد و نحوه ورود به آن ارائه شده است.

 

راهنمای تصویری نصب نرم افزار شاد :

1- بعد از نصب و اجرای برنامه شاد تصویر زیر نمایش داده می شود :

دانلود برنامه شاد و روش نصب اپلیکیشن شاد مدارس

2- این صفحه به معرفی نرم افزار شاد می پردازد . با فشردن دکمه ورود به برنامه وارد صفحه دوم می شوید که باید شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید :

دانلود برنامه شاد و روش نصب اپلیکیشن شاد مدارس

3- دقت شود که شماره تلفن همراه دانش آموز ، مدیر مدرسه و یا معلم همان شماره تلفنی باشد که در سامانه سناد و یا همگام مدارس ثبت شده است .

پس از وارد کردن شماره همراه و کلیک روی دکمه “ورود” وارد صفحه بعدی می شوید.

4- از طرف نرم افزار شاد کدی جهت احراز هویت برایتان پیامک می شود که بعد از وارد نمودن کد و کلیک بر روی دکمه “ورود” وارد صفحه ای می شوید که می توانید نام و نام خانوادگی خود را وارد کرده و برای خود عکس پروفایل انتخاب کنید .

4- نحوه انتخاب کردن عکس پروفایل این گونه است که باید روی دوربین کلیک کرده تا بتوانید عکس خود را با دوربین گوشی بیاندازید و یا از گالری انتخاب نمایید .

دانلود برنامه شاد و روش نصب اپلیکیشن شاد مدارس

5- با تکمیل مراحل بالا وارد صفحه زیر می شوید که در آن باید نقش خود را به عنوان مدیر / معلم / دانش آموز انتخاب کرده و گزینه ورود انتخاب کنید.

دانلود برنامه شاد و روش نصب اپلیکیشن شاد مدارس

6- بعد از انتخاب نقش خود، دانش آموزان می توانند وارد کانال مربوط به کلاس و یا مدرسه خود شوند.

 

راهنمای ورود مدیران به نرم افزار شاد

به دلیل آن که وظیفه ساخت کانال های درسی کلاس ها و دعوت از معلمان و دانش آموزان هر مدرسه بر عهده مدیران مدارس می باشد برای این کار باید مراحل زیر توسط مدیران طی شود . در تصویر زیر راهنمای ورود مدیران به اپلیکیشن شاد ارائه شده است .

مرحله اول: ابتدا در صورتی که اطلاعات معلمان (شامل کد ملی و شماره همراه) ، کلاس ها و دانش آموزان در سامانه دانش آموزی (سناد) ثبت نشده یا ناقص است ، لازم است مدیر مدرسه هر چه سریع تر نسبت به تکمیل این اطلاعات اقدام نماید . ️

در غیر این صورت ، نیازی به ورود به سامانه سناد نیست و مستقیما به مرحله دوم بروید.

 

مرحله دوم : نصب اپلیکیشن شاد بر روی دستگاه هوشمند خود که لینک دانلود نرم افزار شاد در ابتدای مقاله قرار داده شده است.

 

مرحله سوم : پس از نصب برنامه ، مدیر وارد اپلیکیشن شاد می شود و شماره تلفن همراه خود را وارد می کند . دقت کنید که شماره تلفن همراه مدیر باید دقیقا همان شماره مشخص شده در سامانه سناد باشد و همچنین ️لازم است خط تلفن مدیر روشن باشد .
پس از دریافت پیامک تایید و ارسال شماره آن در اپلیکیشن ، وارد اپلیکیشن شاد می شوید . پس از ورود در ابتدا نام خود را وارد نمایید . ️دقت شود که این نام برای تمامی مخاطبین شما اعم از معلمان ، دانش آموزان و اولیا نمایش داده می شود .

 

مرحله چهارم : گزینه «ورود مدیر/معلم/دانش آموز» را انتخاب کنید . در کادر نمایش داده شده ، نقش «مدیر» را انتخاب کنید و پس از آن ، در کادر جدید ، کد ملی خود را وارد نموده و دکمه تایید را فشار دهید .

 

مرحله پنجم : در کادر بازشده ، گزینه «مشاهده لیست مدارس» را انتخاب کنید و سپس ، مدرسه مورد نظر خود را تعیین نمایید .

 

مرحله ششم : گروه های کلاسی مدرسه شما ایجاد شده اند و برای معلمین قابل دسترسی هستند . در کادر باز شده ، با انتخاب گزینه «مشاهده لیست گروه های کلاسی» همواره می توانید فهرست آن ها را مشاهده کنید و یا به داخل کلاس ها مراجعه نمایید . ️همچنین شما صاحب (owner) همه گروه های کلاسی هستید و همواره در آن ها عضو خواهید بود .

 

مرحله هفتم : در تاریخ اعلام شده در شیوه نامه ارسالی وزارت آموزش و پرورش ، معلمان مدرسه خود را به عضویت در اپلیکشین شاد دعوت کنید .

 

مرحله هشتم : پس از اتمام ثبت نام معلمان ، در تاریخ اعلام شده در شیوه نامه ارسالی وزارت آموزش و پرورش ، دانش آموزان مدرسه خود را به عضویت در اپلیکیشن شاد دعوت کنید .

 

سوالات متداول

1- نحوه دانلود نرم افزار شاد چگونه است ؟

این نرم افزار از طریق سایت وزارت آموزش و پرورش قابل دانلود است ولی لینک دانلود آن در این مقاله قرار داده شده است .

2- برای ورود به اپلیکیشن شاد چه اطلاعاتی نیاز است ؟

همانطوری که در متن مقاله تشریح شده برای ورود به این نرم افزار شماره همراهی که در سامانه سناد ثبت شده لازم می باشد .

3-  دانش آموزان چه زمانی باید وارد اپلیکیشن شاد شوند ؟

پس از ایجاد کانال توسط مدیر مدرسه لینک دعوت دانش آموزان به کانال ایجاد می شود که دانش آموزان پس از دریافت لینک باید عضو کانال شوند . نحوه دعوت از دانش آموزان توسط مدیر در متن مقاله شرح داده شده است .